نرم افزار مالی و حسابداری مدرسه

نرم افزار حسابداری مدارس مدیار، یک شیوه و روش جامع به منظور مدیریت تراکنش‌های مالی در مدرسه می باشد که متناسب با دستورالعمل‌های آموزش و پرورش و کاملا بر اساس نیاز مدارس طراحی و شخصی‌سازی گردیده است. معمولا نرم افزار ها و برنامه های مالی و حسابداری پیچیده هستند اما نرم افزار حسابداری مدیار طبق عملیات مالی مدارس طراحی و اجرا گردیده است و این امکان را برای مدیران و حسابداران مدرسه فراهم می کند تا به سرعت و راحت، تراکنش‌های مالی مدرسه را بررسی و مدیریت نماید. 

همچنین نرم افزار مدیار یک برنامه آنلاین می باشد و مدیران و مسئولین در هر زمان و مکان تنها با در اختیار داشتن یک دستگاه موبایل یا لپ تاپ می توانند به بخش مالی دسترسی داشته باشند و اطلاعات را وارد و یا مدیریت نمایند.

در این مقاله به سوالات زیر پاسخ داده می شود :

مدیریت حسابداری از مشکل ترین وظایف مدیران مدارس و آموزشگاه ها می باشد . بخش مالی سامانه مدیار با دسترسی و کاربری آسان ، از جمله ضروری‌ترین قسمتها به منظور هوشمندسازی مدرسه می باشد. به خصوص در مدارس غیردولتی یا غیرانتفاعی که در امور شهریه و مالی به مدیریت دقیق و منظم نیاز دارند. 

مدارس غیردولتی همانند مدارس دولتی به منظور انجام امور مالی و حسابداری به برنامه های هوشمند نیاز دارند. درآمد مدارس دولتی تنها از طریق آموزش‌ و پرورش می باشد و ثبت آن کاری سهل می باشد اما در مدارس غیردولتی ، درآمدهای گوناگونی همچون فوق برنامه ها ، کلاس‌های تقویتی ، کلاس‌های المپیاد ، کلاس‌های کنکور و غیره وجود دارد. 

بخش مالی سامانه مدیار

در بخش مالی سامانه مدیار ، مدیر یا مسئول مالی مدرسه می تواند برای دانش آموزان یک پایه یا یک کلاس و یا یک دانش آموز پیش فاکتور صادر نماید. در پیش فاکتور مبلغ ، تاریخ سررسید و نوع پرداخت دانش آموز (چک ، نقدی ، آنلاین ) ذکر می شود. با ثبت پیش فاکتور برای اولیا نوتیفیکیشن ارسال می گردد و می توانند آن را مشاهده کنند . همچنین قبل از تاریخ سررسید ، مجدد برای اولیا نوتیفیکیشن یادآوری ارسال می گردد. در صورتی که مدرسه درگاه مالی داشته باشد ، اولیا می توانند از طریق سامانه مدیار و بدون نیاز به برنامه جانبی ، مبلغ مورد نظر را به صورت آنلاین واریز نمایند و این پول بدون کارمزد مستقیم وارد حساب مدرسه و یا مدیریت گردد.

سیستم حسابداری مدارس

امکانات نرم افزار حسابداری مدرسه

  1. امکان ثبت پیش فاکتور برای دانش آموزان و مسئولین به صورت گروهی و تکی
  2. ثبت گواهی ssl و نماد اعتماد و به دنبال آن درگاه پرداخت به نام مدرسه (واریزی ها مستقیم به حساب مدرسه می روند)
  3. امکان پرداخت به صورت آنلاین (درگاه اینترنتی)، ثبت چک و ثبت رسید واریز
  4. مشاهده و فیلترینگ گردش های مالی و تایید فیش ها
  5. دسترسی از اندروید و ios به برنامه
  6. قابلیت گزارش گیری عددی و نموداری پیشرفته
  7. ارسال نوتیفیکیشن زمان ثبت پیش فاکتور به منظور اطلاع رسانی و چند روز قبل از موعد سررسید به منظور یادآوری

به منظور مشاهده تعرفه ها بر روی تصویر زیر کلیک نمایید.

تعرفه مدیار

نحوه ارسال پیش فاکتور در مدیار

ابتدا در قسمت "انواع حساب" وارد شده و سپس بر روی گزینه "افزودن" کلیک کنید و سپس عنوان حساب و مبلغ آن را وارد نمایید.

تصافزودن حسابتصویری از بخش انواع حساب

انواع حساب در سامانه مدیار

 سپس وارد بخش "پیش فاکتور" شده و بر روی گزینه "صدور پیش فاکتور" کلیک نمایید و فیلدهای زیر را تکمیل کنید.

همانطور که ملاحظه می کنید روش های مختلفی به منظور پرداخت قسط اولیا در نظر گرفته شده و شما هر یک را تمایل داشته باشید می توانید انتخاب کنید.

همچنین در قسمت "تاریخ سررسید" باید تاریخ موردنظر را وارد کرده و چند روز قبل از موعد برای اولیا نوتیفیکیشن یادآوری ارسال می شود.

ایجاد پیش فاکتور

بخش پرداخت های درون برنامه ای

در بخش پرداخت های درون برنامه ای ، مدیریت و مسئولین می توانند کلیه پرداخت های دانش آموزان را به همراه تاریخ ، مبلغ و نوع پرداخت ملاحظه کنند. این پرداخت ها شامل کارت به کارت ، نقدی ، چک و آنلاین می باشد. 

لازم به ذکر است در این قسمت امکان سُرت کردن ستون ها نیز وجود دارد.

پرداخت درون برنامه ایدر قسمت پرداخت های درون برنامه ای مدیار ، امکان سرچ بر اساس نام دانش آموز ، تاریخ پرداخت و وضعیت پرداخت نیز وجود دارد.

جستجو پرداخت درون برنامه ای

به منظور مشاهده قسمت مالی برنامه مدیار و تست آن در سایت ثبت نام نمایید و برای مدت محدود ، برنامه را تست کنید.

تست برنامه مدیار