نرم افزار کارنامه ساز آنلاین مدارس - تست رایگان

ویژگی های اصلی کارنامه مَدیار

 
کاربری ساده

برنامه کارنامه ساز مدیار بر خلاف نرم افزار های مشابه دارای رابط کاربری و گرافیکی بسیار ساده می باشد. طوری که یک فرد مبتدی بدون هیچ آموزش قبلی به راحتی می تواند به صورت مرحله به مرحله کارنامه خود را بسازد.

 
نرم افزار موبایل

قابل دسترسی در ویندوز (تحت وب در مرورگر) و همچنین اپلیکیشن های اندروید و آیفون (موجود در app Store). در حقیقت سامانه مدیار در پلتفرم های گوشی موبایل و بر روی لپ تاپ و کامپیوتر به صورت یک پارچه تحت وب عمل می کند و اطلاعات در تمام پلت فرم ها یک پارچه می باشند.

 
قابلیت صدور

قابلیت صدور کارنامه توسط مدیران و مدرسین فقط با زدن یک دکمه ، و نمایش کارنامه توسط دانش آموزان یا اولیای آنها در اپلیکیشن و وب. همچنین می توان کل کارنامه ها را به صورت pdf دانلود کرد و آنها را پرینت گرفت.

 
انتخاب قالب

اپلیکیشن کارنامه مدیار دارای قالب های مختلف رنگی ، سیاه سفید ، ساده ، کنکوری و ... می باشد که هنگام ثبت کارنامه می توان یکی از آنها را انتخاب کرد. همچنین می توانید قالب مد نظر خودتان بسازید یا از طریق تیکت سفارش دهید.

 
میانگین و رتبه

امکان محاسبه و درج میانگین کلاسی و پایه در هر درس،  رتبه کلاسی و پایه در هر درس، و همچنین میانگین و رتبه معدل را دارا می باشد و می توان آن ها را به دلخواه به کارنامه اضافه کرد.

 
عددی و توصیفی

کارنامه در دو نوع مختلف عددی (با تعیین سقف نمره) و توصیفی (دارای 4 حالت مختلف) می باشد. به صورت پیش فرض اهداف دروس تعریف شده اند. همچنین می توان درس های دلخواه همراه هدف درس به لیست دروس اضافه کرد.

 
گزارش نموداری

قابلیت نمایش نمودار های پیشرفت و مقایسه نمرات کارنامه در انتهای هر کارنامه برای هر دانش آموز. نمودار پیشرفت: نمودار های مختلف به ازای هر درس و میانگین دروس در آزمون ها و زمان های مختلف. نمودار مقایسه: مقایسه نمره دانش آموز به صورت میله ای و نمره میانگین به صورت خطی.

 
قالب ساده و کنکوری

امکان محاسبه تراز برای هر درس و همچنین تراز میانگین کل دروس، نمایش درصدی نمرات، رتبه درس به درس و رتبه کل. این قابلیت برای شبیه سازی کارنامه های کنکوری بسیار مناسب می باشد. تراز یک نمره لوگاریتمی می باشد که با توجه به نمره دیگر دانش آموزان طبق الگوریتم های پیچیده محاسبه می شود.

 
ثبت نمرات

قابلیت ثبت نمرات به صورت آنلاین و همچنین ورود از اکسل. قابلیت ثبت عددی و توصیفی، قابلیت ثبت توضیحات برای هر نمره و نمایش توضیحات در کارنامه. قابلیت تعریف نمره و توضیح پیشفرض. قابلیت ثبت زیر نمرات برای زیر دروس.

 
سطر ها و ستون ها

امکان ثبت چندین ستون آزمون مختلف مانند میان ترم و ترم نهایی در یک کارنامه و محاسبه نمره نهایی با احتساب ضریب آزمون ، ضریب درس ، و ضریب نوع (اختصاصی/عمومی). قابلیت حذف یا اضافه کردن سطر ها و ستون های کارنامه به شکل دلخواه، تغییر رنگ آنها ، نوشتن متن های دلخواه در هر کجای کارنامه.

 
دسترسی کاربران

قابلیت تعریف سِمَت های مختلف و معلمین جهت مدیریت نمرات و کارنامه ها و همچنین تعریف دسترسی هر کدام از آنها به بخش های مختلف. در نتیجه مدرسین می توانند نمرات را وارد کنند و مسئولین آنها را کنترل کنند.

 
اعلان و اطلاع رسانی

امکان ارسال اعلان های اینترنتی (Notification) و همچنین پیامک جهت با خبر شدن والدین و دانش آموزان از نمرات و کارنامه ها. قابلیت روشن یا خاموش کردن اعلان ها وجود دارد.

 
آزمون و بانک سوال

قابلیت برگزاری آزمون های آنلاین تستی و تشریحی و استفاده از بانک سوالات (صد ها هزار سوال همراه پاسخ تشریحی) و تولید کارنامه از نتایج آزمون (نیازمند هزینه اضافه)

 
دریافت بازخورد

پس از صدور هر کارنامه ، اولیا و دانش آموزان می توانند در زیر هر کارنامه دیدگاهشان را ارسال کنند و مدرسین مربوطه یا مسئولین به دیدگاه ها پاسخ دهند.

نمونه کارنامه های مَدیار

دیگر امکانات مَدیار

  • پیام رسان اینترنتی + ارسال پیامک
  • آزمون آنلاین + هزاران سوال و پاسخ تشریحی
  • ثبت حضور و غیاب هوشمند
  • سیستم حسابداری + درگاه پرداخت
  • کلاس های آنلاین ادوبی، بیگ بلو، اسکای روم
  • ثبت تکالیف و گزارشات هوشمند
  • بوفه الکترونیک هوشمند + درگاه پرداخت
  • ثبت ساعات مطالعه + برنامه ریزی
  • و ده ها امکانات دیگر
ثبت نام مدیار

ثبت نام و خرید

همین حالا ثبت نام کنید تا کد تخفیف جهت خرید اپلیکیشن کارنامه برای شما ارسال شود و از امکانات بی نظیر مَدیار بهره مند شوید.

ثبت نام خرید

سوالات متداول کارنامه

در مورد نرم افزار کارنامه سوالات بسیاری پرسیده می شود که سعی کرده ایم در اینجا پرتکرار ها را بیاوریم

محاسبه صحیح ضرایب یکی از ویژگی های مهم کارنامه - مخصوصا برای متوسطه دوم - می باشد. در سامانه کارنامه ساز مَدیار ضرایب از چند جهت بررسی می شود. 1- ضریب آزمون 2- ضریب درس 3- ضریب نوع درس. ابتدا نمره ضربدر ضریب درس می شود سپس ضربدر ضریب نوع درس (عمومی/اختصاصی) می شود و در نهایت ضربدر ضریب آزمون (مثلا نیم ترم1 و پایان ترم 2) می شود. به صورت پیش فرض ضرایب دروس آموزش پرورش به صورت استاندارد تعریف شده است و نیاز نیست برای دروس اصلی ضرایب (همان واحد) را مجدد وارد کنید.
بله، زمان ایجاد کارنامه می توان انتخاب کرد که کارنامه عددی باشد یا توصیفی. اگر توصیفی باشد نمره را به 4 بخش تقسیم می کند و هر کدام را در بخش مربوط قرار می دهد. نکته قابل توجه این است که در کارنامه توصیفی امکان معدل دانش آموزی و معدل درسی و نمودار و ... همه وجود دارد.
بله، امکان ثبت نمره هم به صورت دستی و هم به صورت ایمپورت اکسل وجود دارد. همچنین در ورود دستی امکان ورود نمرات به صورت لیست و مجموعه ای وجود دارد. به علاوه، می توان یک نمره پیش فرض برای تمام دانش آموزان تعیین کرد و فقط نمراتی که متفاوت هستند را تغییر داد.
هنگام تکمیل هر کارنامه می توانید تعیین کنید که آیا می خواهید نمودار به انتهای کارنامه اضافه شود؟ چند نوع نمودار می توان افزود:
1- نمودار پیشرفت: نمرات مختلفی که یک دانش آموز در آزمون های مختلف گرفته را برای هر درس به صورت نمودار نمایش می دهد. مثلا در درس ریاضی نمرات ماهانه را برای 6 ماه متوالی با هم مقایسه می کند.
2- نمودار پیشرفت (میانگین): مانند مورد اول عمل می کند با این تفاوت که میانگین تمام دروس را در نظر می گیرد و به صورت درس به درس بررسی نمی کند.
3- نمودار مقایسه: تمام دروسی که برای دانش آموز در کارنامه وجود دارد را با میانگین کلاسی و میانگین پایه مقایسه می کند و به صورت نمودار نمایش می دهد.
علاوه بر نمودارهایی که سَمت دانش آموز ارائه می شود گزارش های مختلفی سَمت مدیریت ارائه می شود:
1- نمودار دانش آموزان بر زمان: نمودار پیشرفت نمرات بر حسب زمان برای چند دانش آموز به صورت همزمان ارائه می شود. در این نمودار همچنین می توان دانش آموزان مختلف را با هم در ماه های مختلف مقایسه کرد. اگر چندین نمره در یک ماه وجود داشته باشد میانگین آنها در نظر گرفته می شود.
2- نمودار کلاس ها بر زمان: می توان کلاس های مختلف را نسبت به زمان و همچنین نسبت به هم مقایسه کرد.
3- گزارش عددی کامل: یک گزارش عددی کامل برای یک کلاس ارائه می شود شامل جمع نمرات هر درس، جمع نمرات هر دانش آموز، میانگین هر درس و هر دانش آموز، میانگین کل کلاس، رتبه ها و ... . این گزارش همزمان تمامی دانش آموزان را در یک جدول کامل ارائه می دهد.
بله، خوشبختانه اهداف درس (مخصوص متوسطه اول) به صورت پیش فرض در سامانه مدیار وجود دارد و با انتخاب شما در کارنامه جلوی هر درس ظاهر می شود. همچنین توضیحاتی که موقع ثبت نمرات وارد کرده اید در ستون مجزا برای هر آزمون قرار می گیرد. نکته مورد توجه اینکه هنگام ثبت نمرات می توانید یک توضیح پیش فرض قرار دهید که برای تمام دانش اموزان به طور خودکار پر شود و شما می توانید برای هر فرد فقط آن را ویرایش کنید.
بله، خوشبختانه با تمهیداتی که برای تولید کارنامه در نظر گرفته شده می توان از همان ابتدا قالب مورد نظر (رنگی/سیاه سفید/انگلیسی/فارسی/...) را انتخاب کرد، به علاوه می توان رنگ هر سلول، رنگ هر سطر یا ستون، تعداد سطر ها، تعداد ستون ها، افزودن نوشته های دلخواه، حذف برخی نوشته ها، تغییر فونت نوشتاری، افزودن عکس به بخش های مختلف، افزودن لینک، افزودن جدول و ... همه و همه را به راحتی تغییر داد. 
بله. برای تست کارنامه رایگان ، فرم موجود در بخش تماس را پر کنید و درخواست دمو دهید. با در اختیار داشتن دمو می توانید تمام قابلیت ها را خودتان به صورت رایگان آزمایش کنید و سپس خرید کارنامه را انجام دهید.
برای صدور کارنامه هم می توانید از کارنامه های تولید شده خروجی pdf بگیرید، هم می توانید از قابلیت صدور به اکانت دانش آموزان استفاده کنید، در این حالت هر دانش آموز با نام کاربری و رمزی که قبلا به او داده شده به اکانت خود لاگین کرده و لیست کارنامه ها و امکانات مختلف مَدیار را ملاحظه می کند (در پلتفرم های مختلف اندروید، اپل/ios ، تبلت، ویندوز). لازم به ذکر است که هنگام صدور می توانید از اعلان نوتیفیکیشن (پیام اینترنتی) و پیامک استفاده کنید تا اولیا از کارنامه جدید باخبر شوند.
سایت کارنامه ساز مَدیار نه تنها کاربرد فراوان برای انواع مدرسه ها دارد بلکه با توجه به قابلیت افزودن دروس و پایه های دلخواه، آموزشگاه های مختلف از آن استفاده می کنند. آموزشگاه های زبان، سامانه های دولتی مانند بیمه، شرکت هایی مانند علی بابا (جهت آموزش پرسنل) ، دانشگاه ها و دانشکده ها، آموزشگاه های کنکور (کارنامه ترازدار و درصدی)، و بسیاری دیگر هم اکنون از سایت و اپلیکیشن کارنامه مدیار استفاده می کنند.
کلید واژه ها: بهترین نرم افزار کارنامه ساز مدارس کدام است؟ بهترین اپلیکیشن تولید کارنامه چیست؟ چگونه می توان به صورت آنلاین کارنامه ایجادکرد؟ کارنامه ساز آنلاین چیست و چه کاربردی دارد؟ نحوه ایجاد کارنامه در گوگل چگونه است؟ برنامه مناسب برای ساخت کارنامه تحصیلی چه نام دارد؟ امکانات بخش کارنامه در سامانه مدیار چیست؟ کارنامه بیست، کارنامه مستمر، کافه بازار ، دانلود اپ کارنامه گوگل پلی و اپ استور ، کارنامه معلم ، مدرس ، دور اول متوسطه ، دوم متسطه ، ابتدایی ، راهنمایی ، دبیرستان ، دبستان ، ریاضی ، فیزیک، شیمی ، فارسی