نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین - اپلیکیشن آموزش مجازی و تدریس رایگان

ویژگی های کلاس آنلاین مَدیار

 
کاربری ساده

برنامه کلاس آنلاین مدیار بر خلاف نرم افزار های مشابه دارای رابط کاربری و گرافیکی بسیار ساده می باشد. به نحوی که یک معلم یا مدیر مبتدی بدون هیچ آموزش قبلی به راحتی می تواند کلاس مجازی خود را بسازد و وارد کلاس شود.

 
اپلیکیشن موبایل

اپلیکیشن مدیار در ویندوز (تحت وب در مرورگر) و همچنین اپلیکیشن های اندروید و آیفون (موجود در app Store) در دسترس می باشد. در واقع سامانه مدیار در پلتفرم های گوشی موبایل و بر روی لپ تاپ و کامپیوتر به صورت یک پارچه تحت وب عمل می کند و اطلاعات در تمام پلت فرم ها یک پارچه می باشند.

 
دارای 4 نوع پلتفرم مختلف

مدیار یکی از معدود سامانه هایی می باشد که دارای 4 نوع پلتفرم مختلف جهت برگزاری کلاس مجازی می باشد. 1- بیگ بلو باتن 2- ادوبی کانکت 3- اسکای روم 4- جیتسی. که هر 4 تا پلتفرم دارای قابلیت های متنوع و مفید می باشند.

 
حضور و غیاب کلاس آنلاین

سامانه مدیریت یادگیری مدیار تنها نرم افزار آموزشی است که برای کلاس های آنلاین دارای قابلیت حضور غیاب می باشد. اسامی افراد حاضر، غایب و تاخیر ها و ساعت ورود هر فرد به کلاس مشخص می شود و این آمار برای هر جلسه ذخیره می ماند و در آینده می توان به آن مراجعه کرد و از آن خروجی اکسل نیز گرفت.

 
قابلیت ضبط کلاس

امکان ضبط کلاس آنلاین در پلتفرم های آموزشی مجازی مَدیار وجود دارد. پس از ورود به هر جلسه می توان آن را ضبط کرد، مدرسین و دانش آموزان می توانند پس از اتمام، فایل های ضبط شده را مشاهده کنند.

 
اتصال به تخته هوشمند

کلاس های هوشمند مجازی قابلیت اتصال به تخته هوشمند (ویدئو پروژکتور یا کیت هوشمند) را دارد. با استفاده از تخته هوشمند یک کلاس کاملا هوشمند خواهید داشت که دانش آموزان به صورت آنلاین تخته را مشاهده می کنند.

 
اتصال به قلم نوری

قلم های نوری برای نوشتن روی تخته سفید فوق العاده کاربرد دارند. همچنین می توان روی فایل های پی دی اف و عکس با قلم نوشت.

کلاس آنلاین
 
نظرسنجی و آزمون

در حین جلسات آموزش آنلاین می توان نظرسنجی ها و آزمون های چند گزینه ای ایجاد کرد. دانش اموزان و حضار در جلسه می توانند گزینه ها را ببینند و به آنها پاسخ دهند. پس از آزمون، مدرس می تواند نتیجه را به صورت آماری/درصدی ببیند و برای حضار منتشر کند.

 
قابلیت استفاده از paint

استفاده از paint در کلاس آنلاین محاسن زیادی دارد. می توان اشکال هندسی مختلف با رنگ های متنوع ترسیم کرد، از قابلیت تایپ و نوشتن استفاده کرد، از مداد های رنگی و ... در جهت آموزش بهتر استفاده کرد.

 
چت عمومی و خصوصی

شرکت کنندگان در جلسات مجازی می توانند با یکدیگر در بستر چت گروهی مشارکت کنند. همچنین می توانند با مدرس به صورت خصوصی چت کنند.

 
اشتراک گذاری تصویر و صدا

قابلیت اشتراک گذاری تصویر (ویدئو) و صدا (میکروفن) با هماهنگ سازی خودکار کیفیت با سرعت اینترنت از قابلیت های برجسته کلاس های آنلاین مَدیار می باشد.

 
انتخاب و ساخت قالب

امکان انتخاب قالب از بین قالب های پیش فرض و همچنین تشکیل قالب اختصاصی در ادوبی کانکت فراهم می باشد. در این پلتفرم پیشرفته می توان جای تمامی ماژول ها و اندازه آنها را مشخص کرد.

 
اعلام وضعیت

شرکت کنندگان در جلسه می توانند وضعیت کنونی خود را به نمایش بگذارند. مثلا می توانند موافقت، مخالفت، خنده، غم، تعجب و حالات دیگر خود را با عوض کردن حالت اعلام کنند. در این هنگام یک علامت یا شکلک (ایموجی) کنار اسمتان قرار می گیرد که دیگران متوجه وضعیت شما می شوند.

 
برنامه ریزی جلسات

به عنوان مدیر، معاون یا معلم می توان تمامی جلسات روزها و هفته های آینده را از قبل برنامه ریزی کرد.

انواع کلاس های مَدیار

روی هر کدام از موارد زیر کلیک کنید امکانات و توضیحات آن را می بینید.

 اسکای روم

 ادوب کانکت  بیگ بلو باتن جیتسی

اسکای روم

ادوبی کانکت بیگ بلو باتن جیتسی

مقایسه پلتفرم های بالا

تصاویری از کلاس های آنلاین

دیگر امکانات مَدیار

  • پیام رسان اینترنتی + ارسال پیامک
  • آزمون آنلاین + هزاران سوال و پاسخ تشریحی
  • ثبت حضور و غیاب هوشمند
  • سیستم حسابداری + درگاه پرداخت
  • کارنامه ساز هوشمند پیشرفته
  • ثبت تکالیف و گزارشات هوشمند
  • بوفه الکترونیک هوشمند + درگاه پرداخت
  • ثبت ساعات مطالعه + برنامه ریزی
  • و ده ها امکانات دیگر
ثبت نام مدیار

ثبت نام و خرید

همین حالا ثبت نام کنید تا کد تخفیف جهت خرید اپلیکیشن کلاس آنلاین برای شما ارسال شود و از امکانات بی نظیر مَدیار بهره مند شوید.

ثبت نام خرید

سوالات متداول کلاس آنلاین

سوالات پرتکرار و پاسخ آنها درباره سامانه کلاس آنلاین مَدیار

مصرف هزینه کمتر برای مدرسه ، آموزگار یا معلم
صرف هزینه کمتر برای دانش آموز
صرفه جویی در زمان به دلیل عدم رفت و آمد (ایاب ذهاب رایگان)
قابلیت آموزش در مواقع بحرانی که دانش آموزان نمی توانند به کلاس بروند (زمان بیماری های واگیر، آلودگی هوا، برف و ...)
کیفیت بهتر آموزش و بازپخش آن (از طریق ضبط کلاس) در صورت نیاز
آموزش در مقیاس بزرگ (تا چند هزار نفر).
کلاس آنلاین کلاسی است در بستر اینترنت که به صورت همزمان معلم و دانش آموزان به اینترنت وصل شده و با هم از طریق یک نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین که می تواند برنامه ای تحت وب یا ویندوز یا گوشی موبایل (اپلیکیشن مدرسه) باشد در ارتباط هستند. در این ارتباط معلم روی یک وایت بورد یا ابزاری دیگر مانند پاورپوینت شروع به آموزش می کند و نکات درسی را توضیح می دهد و یک دوربین که از او فیلم می گیرد این فیلم را از طریق آن اپلیکیشن آموزشی مدارس برای دانش آموزان به صورت همزمان ارسال می کند و دانش آموزان با دیدن فیلم و شنیدن صدای معلم انگار سر کلاس نشسته اند و به توضیحات استاد خود گوش فرا می دهند. در این میان اگر دانش آموزی بخشی از درس را متوجه نشد می تواند با زدن دکمه ای در نرم افزار اجازه صحبت بگیرد و معلم پس از دادن اجازه می تواند سوال آن دانش آموز را بشنود و به آن پاسخ دهد. همچنین دانش آموزان می توانند سوالات خود را به صورت متنی بپرسند و معلم جواب آن را ارائه دهد. به این برنامه ، نرم افزار برگزاری آنلاین کنفرانس نیز گفته می شود.
اگر شخصی از کلاس جا ماند ( به هر دلیلی ) فرصت را کامل از دست نخواهد داد. نرم افزار آموزش آنلاین مَدیار این امکان را در اختیار معلم قرار می دهد که بتواند در انتهای کلاس تمام موارد پخش شده را به صورت یک ویدئو کلیپ آموزشی ضبط و ذخیره نماید و بعدا افراد بتوانند آن را مشاهده کنند. همچنین ممکن است برخی از دانش جویان با یک بار توضیح درس را فرا نگیرند و نیاز داشته باشند مجددا کلاس را مرور کنند. برای ضبط کلاس نیاز است مدرس (استاد) از منوی بالا منوی کلاس را انتخاب کند و سپس روی ضبط کلاس کلیک کند. از آن لحظه ضبط کلاس آغاز می شود و در انتها تمام شرکت کنندگان کلاس می توانند کلاس را به صورت فیلم ضبط شده همراه با صدا مشاهده کنند.
پس از خرید و پرداخت اینترنتی وجه، بلافاصله سامانه آنلاین فعال می شود و می توانید از آن استفاده کنید.
معمولا 4 نوع پلتفرم معروف آموزش مجازی در ایران مورد استفاده قرار می گیرند که سامانه مَدیار تمام آنها را ارائه می دهد.
Big blue button , Adobe ConnectSkyroomJitsi
از 4 پلتفرمی که مَدیار ارائه می دهد هر کدام مزایا و کاربرد خاص خود را دارند و شما باید خصوصیات آنها را با هم مقایسه کنید و با توجه به نیاز خود یکی را انتخاب کنید (البته می توانید همزمان چند مورد را خرید کنید). برای مقایسه کلاس های آنلاین اینجا را کلیک کنید.
خیر، کلاس های آنلاین رایگان نیستند و باید به مدت مشخص برای آنها هزینه پرداخت کرد، اما می توان برای تست به صورت رایگان از اکانت دمو (تستی) استفاده کرد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شرکت تماس بگیرید.
وقتی از اسکای روم در مَدیار استفاده می کنید ، در واقع شما به همان سرورهای اسکای روم متصل می شوید و از همان کیفیت برخوردار می شوید، اما در سامانه مدیار می توانید اسکای روم را با قیمت مناسب تر تهیه کنید. همچنین در مدیار امکان حضور غیاب کلاس آنلاین نیز هست. یعنی می توان  افراد حاضر و غایب و تاخیر ها را مشاهده کرد و آرشیو کرد.
تمامی سرورها جهت برگزاری کلاس آنلاین داخل ایران می باشند و اینترنت با هزینه نیم بها محاسبه می شود. سرور های داخل ایران دارای سرعت و پایداری بهتری هستند و با قطع اینترنت خارجی مشکل برایشان پیش نمی آید.
برای استفاده از تمامی پلتفرم ها می توانید (به صورت اختیاری) اپلیکیشن مدیار را نصب کنید و یا از مرورگر (گوگل کروم، سافاری، فایرفکس و ...) استفاده نمایید (بدون نیاز به اپلیکیشن آموزشی). همچنین پلتفرم ادوب کانکت دارای اپ اختصاصی می باشد و برای داشتن کیفیت بهتر می توانید آن را نیز نصب کنید.
پس از خرید کلاس آنلاین، کاربران می توانند وارد منوی کلاس آنلاین شوند و در بالای صفحه روی گزینه راهنما بزنند. در بخش راهنما تمامی توضیحات کامل برای استفاده آورده شده است. نحوه پشتیبانی به صورت پاسخ گویی تلفنی از 7:30 تا 12 شب بدون تعطیلی و پاسخ دهی از طریق تیکت (شبانه روزی) می باشد.
تعداد تصاویر همزمان به ازای هر کلاس برای اسکای روم 4 عدد می باشدو برای بقیه پلتفرم های بیگ بلو، ادوبی و جیتسی نامحدود می باشد.