نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین - برنامه آموزش مجازی و تدریس

کلاس آنلاین
تدریس آنلاین
نرم افزار تدریس مجازی

* کلاس های آنلاین را در اپلیکیشن تجربه کنید *

 

انواع کلاس های آنلاین که مَدیار ارائه می دهد و مقایسه آنها

 

 

 اسکای روم

 ادوب کانکت  بیگ بلو باتن GC
 
ارسال صدا و تصویر در کامپیوتر دارد دارد دارد دارد
ارسال صدا و تصویر در موبایل  دارد از طریق نرم افزار ادوبی  دارد  دارد
 حداکثر کاربران  نامحدود   نامحدود   نامحدود   نامحدود
 حداکثر تعداد در یک کلاس 300 نفر  500 نفر  100 نفر  100 نفر
 محدودیت تصاویر همزمان  3  نامحدود  نامحدود نامحدود
تصاویر همزمان بدون افت کیفیت  3  10  10  20
 قابلیت ضبط کلاس  ندارد  دارد  دارد  ندارد
پشتیبانی در مرورگر عالی  خوب  عالی  عالی
نرم افزار جانبی ندارد دارد ندارد ندارد
اشتراک اسکرین در کامپیوتر دارد فقط در نرم افزار ادوبی دارد دارد
اشتراک اسکرین در موبایل ندارد ندارد ندارد ندارد
اشتراک فایل در موبایل دارد ندارد دارد ندارد
 محیط استفاده کاربر پسند حرفه ای و کمی سخت  کاربر پسند  ساده و آسان
مناسب ترین گروه سنی ابتدایی و بالاتر متوسطه و بالاتر ابتدایی و بالاتر مهدکودک و بالاتر
پشتیبانی زبان فارسی کامل تا حدودی  کامل  کامل
مصرف اینترنت کامل (بین الملل) نیم بها (داخلی) نیم بها (داخلی) نیم بها (داخلی)
پشتیبانی توسط اسکای روم مدیار مدیار مدیار
 محل سرور ها ایران ایران  ایران  ایران
معایب عدم ضبط کلاس زبان فارسی
محدودیت از اپ
ظرفیت 100 نفر در هر کلاس -
مزایا سادگی، قیمت مناسب کامل بودن،
تعریف قالب،
برگزاری آزمون،
ضبط کلاس
سادگی،
ضبط کلاس،
برگزاری آزمون
سادگی،
تعداد بالای ویدئو
 فیلم آموزشی        
 نمونه کیفیت        

 

دریافت نرم افزار تدریس مجازی

جهت دانلود و دریافت نرم افزار آموزش مجازی همین حالا ثبت نام کنید و از امکانات رایگان مدیار استفاده کنید.

ثبت نام در کلاس آنلاین

تعریف آموزش مجازی

همانطور که با پیشرفت تکنولوژی بسیاری از مسیرهای تولید و توسعه تغییر یافته اند و جایگاهشان را از شیوه های سنتی به استفاده از ماشین ها و دستگاه های مدرن داده اند ، سیستم آموزش و پرورش نیز از این ترقی مستثنی نمانده است. آموزش مجازی نامی برازنده برای این آموزش های توسعه یافته تحت راه های مدرنیزه می باشد که در آن مربیان آموزش می توانند به صورت آنلاین و از راه دور مطالب و دروس را منتقل کنند و دانش آموزان بدون نیاز به حضور در کلاس خاصی آن را فرا بگیرند. این نوع تدریس (آموختن در خانه) می تواند تحولی بزرگ در سیستم تعلیم و تدریس در نظام آموزشی ایفا کند و همچنین تاثیر زیادی در نظام های غیر آموزشی مانند کنترل ترافیک و آلودگی هوا داشته باشد.

مزایای آموزش آنلاین از راه دور

کلاس آنلاین

کلاس آنلاین کلاسی است در بستر اینترنت که به صورت همزمان معلم و دانش آموزان به اینترنت وصل شده و با هم از طریق یک نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین که می تواند برنامه ای تحت وب یا ویندوز یا گوشی موبایل (اپلیکیشن) باشد در ارتباط هستند. در این ارتباط معلم روی یک وایت بورد یا ابزاری دیگر مانند پاورپوینت شروع به آموزش می کند و نکات درسی را توضیح می دهد و یک دوربین که از او فیلم می گیرد این فیلم را از طریق آن اپلیکیشن مجازی سازی کلاس برای دانش آموزان به صورت همزمان ارسال می کند و دانش آموزان با دیدن فیلم و شنیدن صدای معلم انگار سر کلاس نشسته اند و به توضیحات استاد خود گوش فرا می دهند. در این میان اگر دانش آموزی بخشی از درس را متوجه نشد می تواند با زدن دکمه ای در نرم افزار اجازه صحبت بگیرد و معلم پس از دادن اجازه می تواند سوال آن دانش آموز را بشنود و به آن پاسخ دهد. همچنین دانش آموزان می توانند سوالات خود را به صورت متنی بپرسند و معلم جواب آن را ارائه دهد. به این برنامه ، نرم افزار برگزاری آنلاین کنفرانس نیز گفته می شود.

نرم افزار تدریس آنلاین مَدیار

مسیر پیوند افراد در کلاس های آنلاین ، نرم افزاری هست که این پیوند را فراهم می کند. هر چه کیفیت این نرم افزار و اینترنت افراد بالاتر ، کیفیت این کلاس غیر حضوری یا مجازی نیز بالاتر. همانند کلاسی در مدرسه که نیازمند نور کافی، سیستم گرمایشی سرمایشی و نیمکت های مناسب است نرم افزار آموزش مجازی نیز نیازمند ساختاری مناسب ، سرعتی بالا ، سازگاری با انواع مرورگرهای اینترنتی که در لپتاپ و کامپیوتر استفاده می شود ، انواع ویندوز ، انواع ورژن های اندروید و ios و مهمتر از همه، داشتن امکانات کامل برگزاری کلاس از راه دور می باشد و همچنین محیطی آسان و راحت برای کاربران فراهم آورد تا بدون نیاز به تخصص و مهارت بتوان از آن استفاده کرد. نرم افزار مدارس مَدیار  که البته فقط یک نرم افزار نیست بلکه یک سامانه بسیار بزرگ و جامع می باشد دارای امکانات بیشماری برای مدارس کشور می باشد که یکی از این امکانات برگزاری کلاس های مجازی آنلاین می باشد. 

نرم افزار آموزش مجازی مدیار

امکانات نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین مدیار

 1. ارسال تصویر و صدای مدرس به دانش آموزان
 2. اشتراک گذاری فایل های عکس ، پی دی اف و فایل های دیگر
 3. اشتراک گذاری تخته سفید یا وایت بورد برای دانش آموزان
 4. نمایش نشانگر ماوس توسط مدرس به دانش آموزان
 5. هایلایت کردن ، خط کشیدن و نوشتن روی عکس هایی که منتشر کرده اید
 6. رای گیری یا طرح پرسش های چند گزینه ای در سر کلاس
 7. قابلیت ضبط و دانلود کلاس پس از پایان کلاس به صورت ویدئو
 8. امکان چت با کل کلاس یا به صورت خصوصی
 9. قابلیت اجرا در کامپیوتر ، لپ تاپ و گوشی های اندروید و اپل
 10. ساخت قالب دلخواه و تغییر قالب هنگام کلاس
 11. قابلیت ارسال تصویر و صدا توسط دانش آموزان
 12. دادن مجوز دوربین ، میکروفن , انتشار فایل به دانش آموزان
 13. ارسال موافقت ، مخالفت ، و وضعیت دیگر توسط دانش آموز
 14. برگزاری آزمون چند گزینه ای و تشریحی در کلاس
 15. اتصال به تخته هوشمند

1- پخش ویدیو کنفرانس در کلاس های مجازی

معلمین و مدرسین گرامی می توانند با نصب دوربین در زاویه و با نور مناسب تصویر زنده white board را ارسال نمایند و دانش آموزان به صورت پخش زنده تخته را می بینند و آموزش می گیرند. موارد مورد نیاز یک اینترنت در سطح کیفیت خوب و یک دوربین معمولی می باشد. حتی می توان با استفاده از دوربین موبایل به راحتی این کلاس مجازی را برگزار کرد. حتما دقت شود وایت بورد نور مناسب داشته باشد و در پشت و کنار آن هیچ گونه پنجره یا چراغی وجود نداشته باشد. همچنین فاصله دوربین با تخته طوری تنظیم شود تا افراد مخاطب بتوانند نوشته های روی آن را در ابعاد گوشی موبایل به راحتی بخوانند. در برخی موارد نیاز است شخصی به عنوان فیلمبردار دوربین را کنترل کند و روی بخشی که مدرس تدریس می کند زوم کند.

نرم افزار جی سی

2- ارسال صدای آنلاین

ارسال  وویس همزمان با پخش تصویر اتفاق می افتد و اکثرا از همان دستگاه فیلمبرداری می شود استفاده می شود. در برخی از کلاس های آنلاین حرفه ای شخصی مسئولیت صدابرداری را دارد تا کیفیت صدا بهترین شکل ممکن به خود را بگیرد.

پخش صدا در آموزش مجازی

3- پخش صدای دانش آموزان

در آموزش های مجازی دانش آموزان حق دارند قسمت هایی از درس را که متوجه نمی شوند از استاد خود سوال کنند و حتی گاهی چند تن از آنان وارد مذاکره و بحث شوند. نرم افزار مدیار اجازه اینکار را می دهد اما کاملا کنترل شده. به این صورت که اگر دانش آموزی قصد پرسش سوالی را دارد یک گزینه به عنوان اجازه در نرم افزار تهیه شده که آن را انتخاب می کند و استاد متوجه می شود و اگر صلاح بداند به او اجازه می دهد، در این هنگام میکروفون دانش آموز فعال می شود و او می تواند سوال خود را بپرسد. دانش آموزان هیچگونه نیازی به میکروفن ندارند و تنها همان گوشی موبایل و یا کامپیوتری که با آن وارد شده اند کفایت می کند.

وب کم تدریس مجازی

4- مشورت دانش آموزان با یکدیگر در کلاس

این امکان وجود دارد که معلمی زمانی را تخصیص دهد تا دانش آموزان بتوانند دو به دو یا چند به چند با هم صحبت کرده و موارد درسی را با هم مطرح کنند و حتی گروهی با هم کار کنند. این از امکاناتی است که برنامه مدیار را از دیگر برنامه ها مستثنی می کند.

نرم افزار اسکای روم

5- ارسال کامنت سر کلاس

گاهی سوالات دانش آموزان انقدر کوتاه است که می توانند بدون نیاز به ارسال voice آن را تایپ کنند و معلم کامنت ها را ببیند و پاسخ دهد. این قابلیت کاربرد فراوانی دارد.

6- نمایش افراد آنلاین در کلاس

سیستم به صورت هوشمند هر شخصی وارد کلاس مجازی می شود اسم و ساعت حضور او را ثبت می کند و افراد غایب در کلاس نیز در بخشی برای معلم نمایان می شوند و او بعدا می تواند به آنها رسیدگی کند. غیبت دانش آموزان در کلاس مجازی بصورت خودکار برایشان به صورت نوتیفیکیشن (هشدار) روی گوشی موبایلشان می رود. همچینین امکان ثبت تاخیر وجود دارد و بنابراین باید به موقع در کلاس حضور یابند.

حضور غیاب در کلاس مجازی

7- لایو تصویر در تصویر

معلم می تواند به تعداد حداکثر 4 دانش آموز را همزمان با صدا وتصویر در یک جلسه شرکت دهد طوری که دیگر دانش آموزان تصاویر و صدا ها را همزمان می بینند و می شنوند.

نرم افزار کلاس لایو

8- استفاده از پاورپوینت

مدرس می تواند به جای فیلم برداری از تخته (وایت بورد) پاورپوینت های آموزشی تهیه کند و هنگام برگزاری کلاس ، آن را فعال نماید و در این صورت دانش اموزان تصویر پاورپوینت (عکس های جزوه از پیش آماده) همراه صدای معلم را به صورت پخش زنده دریافت می کنند. حتی ارسال powerpoint می تواند همزمان با ارسال تصویر معلم باشد.

9- استفاده از قلم هنگام کلاس

هنگام کلاس اساتید آموزشی می توانند با کشیدن انگشت خود روی گوشی یا کلیک روی کامپیوتر یک قلم مجازی تولید کنند که دانش آموزان شکل آن قلم را در تصویر می بینند. اساتید از قلم برای اشاره به سطر های جزوات و تصاویر و همچنین برای نوشتن نکات استفاده می کنند.

10- برنامه ریزی از پیش کلاس ها

از موضوعات مهم اعلام آگاهی زمان بندی کلاس ها می باشد. معلم می تواند زمان کلاس های آینده را برنامه ریزی کند تا پیرو آن دانش آموزان خود را با آن تاریخ و آن ساعت هماهنگ کنند تا از آن کلاس جا نمانند.

11- یادآوری هوشمندانه کلاس

سیستم طوری هوشمند طراحی شده که از دوروز قبل از برگزاری کلاس به دانش اموز notification می دهد و زمان کلاس را یاداوری می کند. پس انتظار می رود کسی از کلاس جا نماند. همچنین دقیقا زمان ورود معلم به کلاس آنلاین ، یک هشدار برای گوشی دانش آموزان می رود که معلم وارد کلاس شد. در نتیجه آنها مطلع می شوند که باید وارد کلاس شوند.

12- ضبط کلاس

اگر شخصی از کلاس جا ماند ( به هر دلیلی ) فرصت را کامل از دست نخواهد داد. نرم افزار آموزش آنلاین مدیار این امکان را در اختیار معلم قرار می دهد که بتواند در انتهای کلاس تمام موارد پخش شده را به صورت یک ویدئو کلیپ آموزشی ضبط و ذخیره نماید و بعدا افراد بتوانند آن را مشاهده کنند. همچنین ممکن است برخی از دانش جویان با یک بار توضیح درس را فرا نگیرند و نیاز داشته باشند مجددا کلاس را مرور کنند. برای ضبط کلاس نیاز است مدرس (استاد) از منوی بالا منوی کلاس را انتخاب کند و سپس روی ضبط کلاس کلیک کند. از آن لحظه ضبط کلاس آغاز می شود و در انتها تمام شرکت کنندگان کلاس می توانند کلاس را به صورت فیلم ضبط شده همراه با صدا مشاهده کنند.

12- طراحی پرسش نامه چند گزینه ای

اگر معلم بخواهد می تواند در آموزش مجازی ، پرسش های چند گزینه ای از دانش آموزان بپرسد و پس از پاسخ گویی به صورت آماری برای استاد نمایش داده می شود. خود دانش آموزان نمی توانند جواب های دیگران را ببینند.

13- برگزاری آزمون های تستی و تشریحی هنگام کلاس

معلم می تواند انتهای کلاس مجازی آزمون های چند گزینه ای برگزار کند و دانش آموزان مانند جلسه آزمون همان موقع شروع به پاسخ کنند. در واقع با برگزاری آموزش های آنلاین می توان به آزمون های آنلاین هم دست یافت.

14- اتصال نرم افزار کلاس آنلاین به بورد هوشمند

این قابلیت وجود دارد که مدرس بتواند با بورد هوشمند تدریس کند و دانش آموزان همزمان هم بورد را ببینند هم تصویر معلم را. در نتیجه به جای استفاده از وایت بورد خود نرم افزار از تخته هوشمند استفاده می شود.

ثبت نام در کلاس آنلاین