نرم افزار آزمون ساز - سیستم آزمون آنلاین کنکور- بانک سوالات نمونه سوال

نرم افزار آزمون آنلاین مدیار

آزمون آنلاین

در حال حاضر که تکنولوژی جایگزین کاغذها شده و موجب گردیده مدارس و آموزشگاه ها از آزمون آنلاین به جای آزمون کاغذی استفاده نمایند.

 

استفاده از آزمون آنلاین مزایایی به همراه دارد که عبارتند از: 

مزایای آزمون آنلاین

در حال حاضر تعداد زیادی نرم افزار در بازار موجود می باشد که می توان با استفاده از آنها، آزمون های چند گزینه ای متنی ، چند گزینه ای تصویری (قرار دادن عکس پلی کپی) و تشریحی آنلاین برگزار نمود. البته لازم به ذکر است به منظور برگزاری امتحان های آنلاین باید مناسب ترین نرم افزار آزمون آنلاین را انتخاب نمایید. این نرم افزار لازم است دارای خصوصیاتی باشد که موارد موردنیاز را برای معلمین و دانش آموزان آسان کند. تعدادی از این خصوصیات عبارتند از:

آزمون آنلاین در برنامه مدیار

نرم افزار آزمون ساز مدیار

آزمون ساز حرفه ای مدیار ، برگزار کننده آزمون های آنلاین چند گزینه ای ، تشریحی و همچنین آزمون های آفلاین با توانایی تصحیح خودکار پاسخنامه ها می باشد.

آزمون آنلاین در سامانه مدیار

بخش آزمون آنلاین در سامانه مدیار از جمله قسمت های مهم و پرکاربرد در سامانه مدیار است. در این قسمت مسئولین و دبیران می توانند آزمون های تستی و تشریحی خود را قرار داده و برگزار نمایند. به منظور قرار دادن آزمون نیاز می باشد تا اسم آزمون ، تاریخ و ساعت شروع و پایان آزمون ، مدت زمان آزمون، پایه ، نام درس ، نوع آزمون (تستی متنی، تستی تصویری، تشریحی) نام معلم باید مشخص گردد. همچنین در قسمت مخاطب نیاز می باشد تا کلاس موردنظر را وارد نمایید. سپس باید در قسمت سوالات ، سوالات آزمون را وارد نمایید که به دو روش صورت می گیرد: 1. تصویری 2. متنی

لازم به ذکر است معلمین برای قراردادن سوالات در قسمت آزمون ها می توانند از بخش بانک سوالات در سامانه مدیار استفاده نمایند. در این قسمت، سوالات طبقه بندی شده بر اساس سختی و دشواری سوالات و از انتشارات مختلف به تفکیک کلیه پایه ها و برای تمامی دروس قرار گرفته است. استفاده از بانک سوالات در سامانه مدیار موجب می گردد شما به تعداد زیادی سوال با تنوع زیاد دسترسی داشته باشید و به دنبال سوال نباشید و همین امر موجب صرفه جویی در وقت و بالا بردن کیفیت آزمون می گردد.

بانک سوالات در سامانه مدیار

امکانات آزمون آنلاین در سامانه مدیار

آزمون آفلاین

امکان برگزاری آزمون آفلاین در مدیار ایجاد گردیده است. برای استفاده از این امکان لازم است شما در بخش آزمون آفلاین یک آزمون تعریف نمایید و تعداد سوالات آزمون را به همراه پاسخ هایشان وارد نمایید. معمولا آزمون آفلاین به صورت حضوری انجام می شود و به این صورت می باشد که شما پاسخنامه ها را که همانند پاسخنامه کنکور می باشد به دانش آموزان ارائه می کنید. سپس آنها جواب خود را در پاسخنامه وارد می نمایند و شما باید برگه های پاسخ را اسکن نمایید و در سامانه مدیار بخش آزمون آفلاین آپلود کنید. با این روش سامانه مدیار به صورت خودکار برگه ها را بر اساس کلید جواب ها تصحیح می کند و نمره هر دانش آموز را بر اساس بارم بندی انجام شده محاسبه کرده و در سامانه مدیار ثبت می کند. با فعال شدن نتایج آزمون پس از پایان یافتن امتحان، دانش آموزان می توانند نمرات خود را ملاحظه نمایند.

نمونه سوالات دوره ابتدایی و متوسطه