کلاس آنلاین
نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین
کلاس آنلاین
نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین

بهترین نرم افزار آزمون ساز مدارس کدام است

 

آزمون آنلاین در سامانه مدیار

در حال حاضر که تکنولوژی جایگزین روش های سنتی گردیده و به سبب وجود کرونا، مدارس و آموزشگاه‌ها به صورت غیرحضوری می باشد در نتیجه آزمون آنلاین جایگزین آزمون کاغذی و حضوری شده است.

آزمون آنلاین روشی می باشد که در مدارس و آموزشگاه ها برای ارزیابی علمی و تعیین سطح دانش آموزان برگزار می گردد. انجام آزمون به شکل آنلاین یک روش در جهت هوشمندسازی مدارس می باشد. در این راستا و به سبب گسترش تکنولوژی، نرم افزارها و اپلیکیشن های زیاد و کاربردی ایجاد گردیده است که هر یک از آنها به منظور مدیریت کارآمد مدرسه بسیار مناسب می باشد.

بخش آزمون آنلاین سامانه مدیار که یکی از اجزا ساختار یکپارچه مدیریت مدرسه مدیار است، تمام امکانات موردنیاز مدیران و معلمین را برای برگزاری یک آزمون آنلاین کامل و بدون اشکال با آسان ترین روش در اختیار آن ها می گذارد. لازم به ذکر است انجام آزمون آنلاین موجب می گردد تا دانش آموزان بتوانند در هر مکان و فقط با در اختیار داشتن یک موبایل یا تبلت و با اتصال به اینترنت در آزمون های مربوطه شرکت نمایند. 

اهمیت برگزاری آزمون آنلاین

زمانی آموزش آنلاین اثربخش است که دانش آموز از طریق انجام آزمون آنلاین مورد ارزیابی قرار گیرد. زیرا اگر دانش آموز ، درس های قبلی را به درستی یاد نگیرد تمام انرژی ، زمان و عملکرد معلم که به منظور آموزش آنلاین صرف شده به هدر می رود. لازم به ذکر است معلم برای آموزش دروس جدید باید از میزان یادگیری دانش آموز نسبت به مطالب گذشته اطلاع یابد و میزان یادگیری آنها را مورد سنجش قرار دهد. هم اکنون به سبب افزایش استفاده از اینترنت و برگزار نشدن کلاسهای درس حضوری موجب استفاده بیشتر از آزمون های آنلاین در مقایسه با سال های گذشته گردیده و این بخش توجه مدارس و معلمان را به خود جلب نموده است.

از جمله قسمت های مهم اپلیکیشن مدیار، آزمون آنلاین است که بسیار کاربرد دارد. در این قسمت تمامی امکانات موردنیاز مدارس به شکل جامع و آسان در اختیار مدیران و معلمین می باشد و می توانند از آن به منظور بهبود سطح کیفی آموزش خود استفاده نمایند. با کمک آزمون آنلاین ، دانش آموزان می توانند در خارج از مکان مدرسه تنها به کمک یک دستگاه کامپیوتر ، تبلت یا گوشی و به وسیله اینترنت در آزمون های آنلاین که از جانب مدرسه یا معلم تعریف گردیده و در اپلیکیشن قرار گرفته است شرکت نمایند.

به منظور ارزشیابی دانش آموزان و اطلاع از وضعیت تحصیلی آنها، آزمون آنلاین به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه برگزار می شود و نتایج آن اعلام می گردد. لازم به ذکر است سامانه مدیار کوشش کرده تا محیط و بستر امن و مطلوب را برای انجام آزمون های آنلاین ایجاد نماید. همچنین دانش آموزان و والدین می توانند از زمان آزمون آنلاین در سامانه مدیار مطلع گردند و اولیا بر آن نظارت نمایند.

قرار دادن آزمون آنلاین در سامانه مدیار

ویژگی های آزمون آنلاین

 1. از خصوصیات بااهمیت آزمون آنلاین می توان به امکان دسترسی به بانک سوالات نام برد. باستفاده از بانک سوالات موجب می گردد تا امکان انتخاب سوال از میان سوالات زیاد و مختلف برای معلمین فراهم گردد و این امر سبب صرفه جویی در زمان و آسان تر شدن برگزاری آزمون آنلاین می گردد. در این قسمت معلم می تواند سوالات موردنظر خود را به همراه پاسخ آنها برگزیند و آنها را در آزمون آنلاین قرار دهد.

بانک سوالات در آزمون آنلاین

 1. از دیگر ویژگی های مهم آزمون آنلاین می توان به امکان ایجاد آزمون ، تعریف کردن زمان شروع و پایان آزمون ، کنسل کردن و یا تغییر ساعت آزمون در صورت نیاز، تعیین مدت زمان آزمون ، تصحیح خودکار آزمون توسط سامانه ، امکان انتخاب سوالات از بانک سوالات ، امکان اعلام نتایج آزمون توسط مدیر یا معلم در هر زمان اشاره نمود.

ساعت آزمون آنلاین

 1. خصوصیت دیگر آزمون آنلاین در سامانه مدیار ، سطح دسترسی کنترل شده برای افراد مختلف می باشد. به این معنی که فقط دانش آموزان همان کلاس و دبیر مربوطه و مدیر به آزمون آنلاین کلاس تعیین شده دسترسی دارند .
 2. همچنین امکان کپی کردن آزمون برای کلاس های دیگر نیز وجود دارد و این امر موجب صرفه جویی در زمان می گردد.
 3. امکان قرار دادن آزمون تصویری ( عکس از پلی کپی آزمون) ، صوتی و تشریحی وجود دارد. قرار دادن آزمون تصویری موجب می گردد تا معلم دوباره سوالات را تایپ نکند و همین امر موجب راحتی و صرفه جویی در زمان می شود. 
 4.  امکان فعال کردن گزینه های "عدم بازگشت به عقب" و "نمایش تصادفی سوالات" موجب می گردد امکان تقلب کردن دانش آموزان در آزمون آنلاین کاهش یابد.
 5. امکان انتخاب کردن میزان دشواری آزمون بر اساس سطح دشواری سؤالات انتخاب شده
 6. امکان بارم بندی سوالات به صورت درصدی
 7. انجام قراردادن آزمون های جامع به صورتی که چندین درس در یک آزمون قرار دارد
 8. قابلیت مشاهده عملکرد دانش آموز در حین برگزاری امتحان (به این معنی که دانش آموز امتحان را شروع کرده یا خیر ، در حال امتحان است یا امتحان پایان یافته است)
 9. امکان منتقل کردن نمرات آزمون از بخش آزمون به قسمت نمرات و ثبت آن در بخش نمرات. همچنین می توان نمرات وارد شده در بخش نمرات را به کارنامه انتقال داد. نمرات قرار گرفته در بخش نمرات و کارنامه به صورت نوتیفیکیشن برای اولیا ارسال می شود و والدین از وضعیت تحصیلی دانش آموز خود مطلع می گردد.
 10. امکان نمایش شمارش معکوس تا زمان برگزاری آزمون برای دانش آموز. این امر موجب می گردد دانش آموز از زمان باقیمانده تا شروع امتحان مطلع گردد.

شمارش معکوس آزمون آنلاین

 


مقالات مشابه

کاربرد نرم افزار های هوشمند در مدارس نرم افزار تولید و صدور کارنامه مدارس هوشمند نرم افزار ارتباط والدین و اولیاء با مدرسه چگونه می توان از طریق اپلیکیشن آزمون آنلاین در مدرسه برگزار کرد؟ بهترین نرم افزار هوشمند مدارس کدام است؟ مقایسه تاثیر دو روش آموزش مجازی و سنتی در یادگیری درس نقش آموزش مجازی و کلاس آنلاین مدارس در یادگیری بهترین اپلیکیشن اندروید و ios برای مدارس کدامند؟ سیستم مدیریت آموزشی(LMS) معرفی پورتال مدرسه مدیار (نرم افزار مدیریت مدارس) نحوه استفاده بانک سوالات مدارس در مدیار سامانه مدیریت یادگیری الکترونیک (LMS) بومی کشور لینک دانلود و ورود برنامه شاد آموزش ساخت آزمون آنلاین در واتساپ زمان و تاریخ دقیق آزمون کنکور سراسری و آزاد بهترین برنامه و نرم افزار برای ارسال و بررسی انجام تکالیف مدرسه تاریخ و زمان آزمون آنلاین فنی حرفه ای نرم افزار تکلیف ساز تاریخ آزمون آنلاین سنجش معرفی نرم افزاری رایگان برای دانش آموزان ثبت نام، قوانین و ورود آزمون آنلاین کانون زبان ایران آموزش ساخت آزمون آنلاین در گوگل برنامه آزمون ساز آنلاین مدیار برای اندروید و ios زمان و تاریخ آزمون آنلاین مبتکران بانک سوال رایگان کنکور ، دانشگاهی و پیام نور نرم افزار آزمون آنلاین رایگان نرم افزار کارنامه ساز رایگان نرم افزار تکالیف درسی رایگان سامانه مدیریت یادگیری یا LMS رایگان نرم افزار حضور و غیاب رایگان بدون نیاز به دستگاه تکالیف هوشمند چیست مدارس از چه نرم افزاری استفاده می کنند نرم افزار مدارس غیرانتفاعی نرم افزار رایگان تدریس آنلاین بهترین کتاب های آزمون هوش ششم
لیست مقالات